Kratak tekst

23.03.2017. 16.22.10

„Napisao sam ovo pismo tako da bude duže nego obično, jer nemam vremena da ga napišem tako da bude kraće”

Blez Paskal

(filozof, matematičar, pisac, inovator)

U srednjoj školi čudio sam se kako to da moj drugar za pismeni sastav od pola strane dobija trojku, a ja za tri strane takođe dobijem trojku?! Njegov je sastav zvučao 17 klasa bolje od mog, ali ja sam mislio – pa i ja isto to govorim, samo na tri strane.

kratak tekst

Poštovanje!

16.03.2017. 15.52.24

„Kako bi postojala komunikacija, mora da postoji poštovanje”.

Negde sam ovo pročitao i veoma je lepo rečeno. Jedno od načela za poboljšanje komunikacije i razumevanja među ljudima, svakako je međusobno poštovanje. Ako se poštujemo, poštujemo razmišljanja, reči i emocije sagovornika, mnogo je verovatnije da ćemo se bolje razumeti. Efekat je, naravno, veći, ako je poštovanje obostrano. Znate kako se priča: „brate, ja te jako poštujem… bitno je da se poštujemo”! (naročito nakon nekoliko pića).

postovanje

Domaći zadatak

09.03.2017. 16.59.27

Kada sam se pre nekoliko dana vratio sa zimovanja, na poslu smo se šalili da treba da napišem sastav: „kako sam proveo zimski raspust“. Setio sam se školskih dana kada su nas „terali“ da pišemo takav domaći zadatak nakon svakog raspusta. Zaintrigirao me je koncept domaćih zadataka i javio sam se kod nastavnika moje dece da čujem njihovo mišljenje o ovom pitanju.

domaci zadatak

Komentari | Objavljeno u Blog od Kalin Babušku

Dan žena cele nedelje

06.03.2017. 15.20.08

Tokom cele ove nedelje obeležavamo Dan žena! Poklonite joj neku od knjiga koje su 20% na popustu ili knjigu uz koju se dobija i poklončić! Pogledajte koji su naslovi na dodatnom popustu!

Vreme za sebe

02.03.2017. 16.19.53

U vremenu u kome živimo, stvari oko nas se dešavaju neverovatnom brzinom.

Živimo u vremenu u kome nam organizam radi sto na sat.

Živimo u vremenu u kome…

Živimo u vremenu u kome imamo vremena za sve, osim za sebe samih.

vreme za sebe

Komentari | Objavljeno u Blog od Kalin Babušku

Konkurs za predavača

24.02.2017. 14.48.31

Tražimo novog člana našeg tima!

Konkurs za predavača - instruktora Edukativnog centra FINESA

Tim Edukativnog centra Finesa raspisuje kokurs za predavače programa: Briljantno učenje, Savršeno pamćenje, Mape Uma i Brzo čitanje.

konkurs-predavaci

Improvizacija!

23.02.2017. 11.00.02

Improvizacija se najčešće povezuje sa nekom umetnošću (slikarstvo, muzika, gluma...), ali, i ne mora da znači. Ta tehnika je primenjiva u bilo kom aspektu života i posla. Improvizovati znači uraditi nešto bez pripreme. „Izmišljati“ stvari.

Idealan poklon za zaljubljene

11.02.2017. 19.25.28

Još uvek smišljate kojim poklonom ćete obradovati voljenu osobu za Dan zaljubljenih? Odlučili smo malo da vam pomognemo pri izboru idealnog poklona. Dajemo vam par predloga za nju, njega i za oboje! Darujete poklon kojem će se uvek vraćati!

Zastanite na trenutak!

09.02.2017. 11.27.04

Zastanite na trenutak i razmislite koliko puta ste danas, jutros, isključili alarm na telefonu jer ste znali da će zvoniti ponovo? Koliko puta na putu do posla ste proverili imejl, omiljeni portal ili aplikaciju? Ili, koliko puta kada ste bili sa svojim najbližima, ili na poslovnom sastanku, vreme ste provodili na telefonu, jer smatrate da nemate o čemu da govorite, šta da radite ili vam je bilo dosadno? Zastanite i zapitajte se kako ste se osećali kada ste zaboravili telefon ili iz nekog razloga ga niste imali?

Komentari | Objavljeno u Blog od Žaklina Gerasimovska

Ozbiljno shvatanje stvari!

02.02.2017. 10.18.25

Kakav oksimoron je život?! Preko nedeljnih saveta sam već pisao da ne treba stvari shvatati ozbiljno, a sada pišem da stvari treba shvatati ozbiljno. To i jeste mudrost življenja, da se zna kada treba, a kada ne treba nešto shvatiti tako ozbiljno.