Lojalni igrači

15.09.2016. 10.40.26

Timovi su deo našeg života. Ponekad smo lideri u timu, a ponekad smo deo tima, ali svakom slučaju – svi želimo da imamo lojalne saigrače. Želimo oko sebe osobe od poverenja, na koje možemo da se oslonimo.

lojalni igraci

Komentari | Objavljeno u Blog od Kalin Babusku

Odmor i kreativan san

13.09.2016. 10.55.37

Petkom najčešće želimo da se napijemo. Ponedeljkom najčešće želimo da je petak.

Ruska poslovica

Setite se, da li ste se ikada na poslu osećali umornim i iscrpljenim, tako da ste izgubili svaki interes, čak i za ono što volite da radite? Ako je vaš odgovor – DA, niste usamljeni. To je opšti problem u današnje vreme. U japanskom jeziku čak se pojavila nova reč – „karoši“ – „smrt od premora na poslu“.

Prestanite da kasnite

08.09.2016. 10.58.01

Kašnjenje je veoma loša navika. To je navika koja vas karakteriše i privatno i poslovno. Karkterna osobina koja se ne menja lako, između ostalog i zato što vas i okruženje dodatno karakteriše kao osobu koja kasni.

kasniti

0 Komentari | Objavljeno u Blog od Kalin Babusku

Budite hrast

06.09.2016. 14.45.18

Tokom jedne sezone sazrevanja i rasta hrast proizvede na hiljade žirova. Neki će postati hrana za veverice, neki će istruliti i tako nađubriti zemlju, dok će neki na kraju postati hrastovi i svaki će od njih opet dati na hiljade žirova. Svi oni zajedno će se uklopiti u okolinu na sebi svojstven način. Šta određuje njihovu sudbinu?

budite hrast

0 Komentari | Objavljeno u Blog od Branislav Maricic

Osloni se na ...

01.09.2016. 16.27.02

Za otpočinjanje nekog biznisa i za probijanje na tržište, osim toga što su vam potrebne finansije, znanje, tim, istrajnost, hrabrost i svi drugi elementi i karakteristike, od velike je važnosti i podrška okoline (porodica, prijatelji, saradnici, društveno okruženje). Podrška u svakom trenutku poslovanja je od ogromnog značaja za vaše rođake, prijatelje, kolege, saradnike. Budite veći njihov motivator i pobornik!

osloni se

Kako da škola budi radost

30.08.2016. 13.57.01

Polazak u školu je veliki izazov u životu deteta i njegovih roditelja, posebno ako je to prvo iskustvo za roditelje. Veoma često je praćen strahom, strepnjom i uzbuđenjem, koje je razumljivo, jer dete u velikoj meri menja način i stil života.

Razgovarajte sa detetom o školi kao o nečemu lepim i uzbudljivim što ga očekuje. Razgovor možete potkrepiti primerima iz vlastitog školovanja, istaknite vrednost prijateljstva koje će steći, učitelja koji će postati važna osoba u njegovom životu, značaj učenja i sticanja novih veština.

kako da skola budi radost

Brajan Trejsi - guru uspeha

29.08.2016. 09.15.45

Zamislite da vam neko uruči pravilnik za uspeh: jasan, precizan, bez pretenciozno ispisane terminologije i sa samo jednom misijom – da VAS učini uspešnim.

Brajan Trejsi Finesa

0 Komentari | Posted od Sasa Taskov

Saznajte kako vas drugi vide, a neće to da vam kažu!

Odgovorite na ovih 10 pitanja!

Neki vam se dive i žele da budu kao vi, ali neki vam ne veruju uvek i oklevaju da stupe s vama u neki dublji odnos – naizgled bez ikakvog razloga. Zašto? Šta je to što drugi vide u vama a neće da vam kažu? Ovaj test ličnosti će vam dati odgovor na to pitanje.

kako vas drugi vide

Komentari | Objavljeno u Blog od Jelena Miladinovic

ŠARM - Odlika najuspešnijih

17.08.2016. 12.48.38

- Kako steći šarm i koristiti ga u svim oblastima života -

Najdragocenija roba na svetu nisu ni zlato ni dijamanti – već ŠARM.

Sposobnost da budete šarmantni, istinski dopadljivi i prijatni, otvoriće vam više vrata nego bilo koji drugi kvalitet. A što ljudi o vama budu mislili da ste srdačniji, to će pre želeti da vas vide, slušaju, da budu u vašem prisustvu i da vas zovu u svoje društvo.

Vaša reputacija, način na koji ljudi o vama razmišljaju i šta govore o vama kad niste prisutni, najvrednija je lična i profesionalna imovina. To je ukupan utisak koji ostavljate na druge ljude kada provode vreme u vašem prisustvu. Postaćete uspešniji, zaradićete više novca, brže ćete dobiti unapređenje, ostvariti veću prodaju i biti uverljiviji i uticajniji u svakoj situaciji.

moc sarma

Opako dobar bestseler!

09.08.2016. 12.23.19

Fantastične i uzbudljive vesti stižu iz Finese! Naša knjiga "Budi i ti opaki igrač" autorke Džen Sinsero je već 29 nedelja na prvom mestu najboljih knjiga po preporuci The New York Times-a!

Komentari | Objavljeno u Vesti od Jelena Miladinovic