Kako da škola budi radost

30.08.2016. 13.57.01

Polazak u školu je veliki izazov u životu deteta i njegovih roditelja, posebno ako je to prvo iskustvo za roditelje. Veoma često je praćen strahom, strepnjom i uzbuđenjem, koje je razumljivo, jer dete u velikoj meri menja način i stil života.

Razgovarajte sa detetom o školi kao o nečemu lepim i uzbudljivim što ga očekuje. Razgovor možete potkrepiti primerima iz vlastitog školovanja, istaknite vrednost prijateljstva koje će steći, učitelja koji će postati važna osoba u njegovom životu, značaj učenja i sticanja novih veština.

kako da skola budi radost

Komentari | Objavljeno u Blog od Branislav Maričić

Brajan Trejsi - guru uspeha

29.08.2016. 09.15.45

Zamislite da vam neko uruči pravilnik za uspeh: jasan, precizan, bez pretenciozno ispisane terminologije i sa samo jednom misijom – da VAS učini uspešnim.

Brajan Trejsi Finesa

0 Komentari | Posted od Sasa Taskov

Saznajte kako vas drugi vide, a neće to da vam kažu!

Odgovorite na ovih 10 pitanja!

Neki vam se dive i žele da budu kao vi, ali neki vam ne veruju uvek i oklevaju da stupe s vama u neki dublji odnos – naizgled bez ikakvog razloga. Zašto? Šta je to što drugi vide u vama a neće da vam kažu? Ovaj test ličnosti će vam dati odgovor na to pitanje.

kako vas drugi vide

Komentari | Objavljeno u Blog od Jelena Miladinovic

ŠARM - Odlika najuspešnijih

17.08.2016. 12.48.38

- Kako steći šarm i koristiti ga u svim oblastima života -

Najdragocenija roba na svetu nisu ni zlato ni dijamanti – već ŠARM.

Sposobnost da budete šarmantni, istinski dopadljivi i prijatni, otvoriće vam više vrata nego bilo koji drugi kvalitet. A što ljudi o vama budu mislili da ste srdačniji, to će pre želeti da vas vide, slušaju, da budu u vašem prisustvu i da vas zovu u svoje društvo.

Vaša reputacija, način na koji ljudi o vama razmišljaju i šta govore o vama kad niste prisutni, najvrednija je lična i profesionalna imovina. To je ukupan utisak koji ostavljate na druge ljude kada provode vreme u vašem prisustvu. Postaćete uspešniji, zaradićete više novca, brže ćete dobiti unapređenje, ostvariti veću prodaju i biti uverljiviji i uticajniji u svakoj situaciji.

moc sarma

Komentari | Objavljeno u Blog od Branislav Maričić

Opako dobar bestseler!

09.08.2016. 12.23.19

Fantastične i uzbudljive vesti stižu iz Finese! Naša knjiga "Budi i ti opaki igrač" autorke Džen Sinsero je već 29 nedelja na prvom mestu najboljih knjiga po preporuci The New York Times-a!

Komentari | Objavljeno u Vesti od Jelena Miladinovic

"Kako doneti pravu odluku?" - Blog

22.07.2016. 14.13.38

Često se nalazimo u situaciji kada je neophodno da donesemo odluku. Nemamo problema sa donošenjem lakih, svakodnevnih odluka na koje smo navikli. Međutim kada moramo da donesemo odluku koja je od velikog značaja za nas, našu porodicu, kompaniju ili okruženje, tada osećamo da smo u problemu i teško nam je da napravimo pravi izbor.Šta možemo da uradimo u tim situacijama i kakav je mogući ishod u zavisnosti od našeg postupanja pročitajte u sledećim scenarijima. Nastavi sa čitanjem

Leto je ono doba godine kada većina ljudi se sprema za odmor - putuje na more - prepričava kako je odmor prakratko trajao. Već od početka juna sve teče u laganijem ritmu i većina poslovnih planova se odlaže za septembar.

0 Komentari | Objavljeno u Blog od Aleksandra Petrovski

Greške - Da li ih pravite? - Blog

07.07.2016. 12.23.00

„ Osoba koja ne greši, nikad nije probala nešto novo.“

Albert Ajnštajn

Da li i vi pravite greške? Da li ih priznajete? Da li se izvinjavate? Da li ste svesni njih? Da li ih ispravljate? Da li okrivljujete druge za njih? Svi mi pravimo greške, bilo na profesionalnom ili privatnom planu, ali ono što nas razlikuje od drugih jeste naša reakcija na njih i kako se nosimo sa novonastalom situacijom.

blog greska

Uh, pretoplo je! - Blog

30.06.2016. 12.42.00

Stiglo nam je leto i temperature počinju da rastu, dolaze nam sve topliji dani. Svi topli dani su isti, jedino što je drugačije smo mi sami. Svi ljudi su različiti, i svako reaguje drugačije na temperature, tako da u periodu pred leto i tokom leta primećujemo da se svi žale (ponekad i mi) na nepodnošljive temperature.

Komentari | Objavljeno u Blog od Kalin Babušku

"Nije moj dan"

23.06.2016. 12.04.42

Svako od nas je sigurno imao onaj dan na poslu kad mu se baš nije radilo. Kada ostvarivanje ciljeva stavimo na drugo mesto, jednostavno nije naš dan za posao. Obaveze koje smo zadali sebi za taj dan, pomeramo za neki drugi ili nam treba daleko više vremena za njihovo izvršenje. I to je u redu, sve dok se ne dešava prečesto.

Komentari | Objavljeno u Blog od Kalin Babušku